Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Z kraju

Z kraju

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

List Ministra Edukacji Narodowej bezpieczeństwo w szkole

Szanowani Państwo Dyrektorzy,
Nauczyciele publicznych i niepublicznych przedszkoli i szkół podstawowych,

zakończyliśmy pierwszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

Wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby uczyć w nowym systemie szkolnym, w tym − podstawa programowa dla szkół podstawowych oraz ramowe plany nauczania dla wszystkich typów szkół
− są gotowe

 

14 czerwca 2017
Czytaj więcej o: List Ministra Edukacji Narodowej bezpieczeństwo w szkole

W czwartek uczniowie pobijają rekord w czytaniu!

Dzień dobry,
uprzejmie przypominam, że już w czwartek, 1 czerwca o 10.00, uczniowie z całej Polski będą próbowali pobić rekord w czytaniu książek.
Rok temu w akcji Jak nie czytam, jak czytam wzięło udział ponad 430 tys. uczniów. Gorąco zachęcamy Państwa do udziału.
Szczegóły znajdują się na stronie www.czytamy.org.

Udział jest bardzo prosty:
1) Czytamy wraz z uczniami 1 czerwca o 10.00.
2) Robimy zdjęcie lub film dokumentujące frekwencję.
3) Wypełniamy formularz, który 1 czerwca dostępny będzie na stronie www.czytamy.org.
4) Bierzemy udział w losowaniu nagród.

W tym roku przygotowaliśmy nagrody o wartości 8500 zł!
Szkoły, które mają na 1 czerwca inne plany, mogą zorganizować akcję w innym, zbliżonym dniu. Będzie można zaznaczyć to w formularzu.
Uczestnictwo nie wymaga żadnego wcześniejszego zgłoszenia.
Organizatorem akcji jest miesięcznik Biblioteka w Szkole.
Życzymy wysokiej frekwencji i udanej zabawy!

30 maja 2017

Zaproszenie do udziału w plastycznym konkursie Moja Europa! Zabytki Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,

przypominamy o trwającym konkursie plastycznym pn. Moja Europa! Tematem tegorocznej edycji są Zabytki Unii Europejskiej. Na prace czekamy do 19 czerwca br. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III i IV-VI.

Na laureatów (pierwsze trzy miejsca w obu kategoriach wiekowych) czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na wszystkich pozostałych uczestników drobne upominki.

Najciekawsze prace będzie można zobaczyć podczas wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu od 16 sierpnia do 15 września br. Zwieńczeniem wystawy będzie uroczysty finisaż, w trakcie którego laureatom zostaną wręczone nagrody.

Wszystkie szczegóły, regulamin oraz dokumenty, które należy wypełnić aby móc wziąć udział w konkursie do odnalezienia pod niniejszym linkiem http://jazlowiecka.pl/1401/zabytki-unii-europejskiej-tegorocznym-tematem-konkursu-moja-europa.html lub na www.jazlowiecka.pl

30 maja 2017

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016 - Głosowanie

Szanowni Państwo,

Nagroda dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci w tym roku zmienia formułę. Po pierwsze od teraz nosi zaszczytne imię Ferdynanda Wspaniałego. Po drugie jej fundatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. I po trzecie, przyznane będą dwie nagrody: Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci, o której zadecyduje Kapituła Konkursu oraz Nagroda Czytelników, którą w głosowaniu przyznacie Wy – mole książkowi.

Zasady są proste jak drut: Każdy może zagłosować tylko na jedną książkę. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: fldd.pl/2017/glosowanie do 26 maja 2017.

27 kwietnia 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie poszukuje autorów, redaktorów merytorycznych modyfikacji PPKZ i trenerów spotkań

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie poszukuje autorów, redaktorów merytorycznych modyfikacji PPKZ i trenerów spotkań

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do współpracy autorów i redaktorów merytorycznych zainteresowanych pracą nad modyfikacją podstaw programowych kształcenia w zawodach w ramach projektu POWER pt. „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”

 

24 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie poszukuje autorów, redaktorów merytorycznych modyfikacji PPKZ i trenerów spotkań

Pismo Pana Ministra Macieja Kopcia skierowane do Dyrektorów i Nauczycieli

w związku z występującym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów korzystających  z technologii informacyjno-komunikacyjnych

21 marca 2017

Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Osobliwości przyrodnicze w obiektywnie”

Zarząd Województwa Opolskiego Uchwałą nr 3451/2017 z dnia 13 marca 2017r. ogłosił konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Osobliwości przyrodnicze w obiektywnie”.

Celem konkursu jest popularyzacja i upowszechnianie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnych postaw związanych z ekologią,  ochroną  środowiska naturalnego i jego bioróżnorodnością oraz upowszechnianie fotografii, jako dziedziny sztuki.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 16 lat uczęszczającej do szkół na terenie województwa opolskiego.  Konkurs w swym założeniu ma propagować ideę związaną z ochroną rodzimej flory występującej na terenie województwa opolskiego, a zwłaszcza jej cennych elementów związanych z gatunkami chronionymi roślin,  zadrzewieniami przydrożnymi, tradycyjnymi sadami i alejami drzew owocowych.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Uprzejmie proszę o rozpropagowanie konkursu wśród nauczycieli i uczniów w szkołach województwa opolskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego upływa 22 maja 2017r. (decyduje data wpływu do sekretariatu Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ul. Józefa Hallera 9, 45-867 Opole.

Regulamin Konkursu oraz pozostałe informacje dostępne są na stronie www.odnowawsi.eu

20 marca 2017

Konkurs "Najpiękniejszy przyszkolny ogródek"

Zarząd Województwa Opolskiego Uchwałą nr 3452/2017 z dnia 13 marca 2017r. ogłosił konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych województwa opolskiego: ”Najpiękniejszy przyszkolny ogród”.

Celem konkursu „Najpiękniejszy przyszkolny ogród” jest propagowanie idei związanych z zachowaniem dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz wspieranie uprawy rodzimych tradycyjnych roślin, szerzenie wiedzy przyrodniczej i „zakorzenianiem” tradycji wśród najmłodszych oraz zwrócenie uwagi na otaczającą przyrodę.

                Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020. 

                Zadaniem konkursu jest pobudzenie zainteresowania otaczającą przyrodą oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasobów przyrodniczych. Działania podejmowane w ramach realizacji celu konkursowego mają powodować wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

Uprzejmie proszę o pomoc i rozpropagowanie konkursu wśród nauczycieli i uczniów w szkołach podstawowych województwa. Termin nadsyłania zgłoszeń na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego upływa 22 maja 2017 r. Regulamin Konkursu oraz pozostałe informacje dostępne są na stronach www.opolskie.pl i www.odnowawsi.eu

17 marca 2017

Europejskie Portfolio Językowe w praktyce – podzielmy się doświadczeniem

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w upowszechnieniu informacji o konkursie dla nauczycieli.
Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do udziału w konkursie na autorską pracę konkursową zawierającą propozycję zajęć z wykorzystaniem Europejskiego Portfolio Językowego (EPJ). W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele wszystkich typów szkół i placówek oświatowych, którzy przez co najmniej jeden semestr korzystali z EPJ w swojej pracy dydaktycznej. Dla laureatów przewidujemy cenne nagrody ( laptop, tablet, czytnik e-book). Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2017 r.

Więcej informacji oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie: https://goo.gl/nqF2tL

Pozdrawiam

Justyna Maziarska-Lesisz
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Aleje Ujazdowskie 28
00 - 478 Warszawa
tel.(+48) 22 345 37 73
fax.(+48) 22 345 37 70

16 marca 2017

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-14
Data publikacji:2016-04-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Mateusz Juras
Liczba odwiedzin:2799